Severoamerický Blog-katalóg & články zdarma o športe, turistike, cestovaní, voľnom čase, atrakciách, ekológii, zdravom  životnom štýle& zdraví v troch jazykoch:
 Slovensky  English Deutsch
Európa Afrika Ázia Severná Amerika Južná Amerika Austrália & Oceánia
Atrakcie
Vaša pozícia: Home » Severná Amerika » Atrakcie 01 » Atrakcie 02

Hľadanie v Blogu-Cdfoto.net & webkatalógu Cdfoto.net:
 

Kategória: Atrakcie
 Táto kategória obsahuje články o atrakciách, pamiatkách a ďalších miestach turistického záujmu, tipy na výlet ako sú národné parky, lesy, hrady, zámky, pamätníky, múzeá, knižnice, galérie, botanické záhrady, zoologické záhrady, akváriá, aquaparky, historické vlaky, karnevaly atď v Severnej Amerike - sú tu najmä miesta svetového dedičstva UNESCO

Sponzorované odkazy:

 

Publikovať  zdarma článok v tejto kategérii

Vaše meno (prezývka) a národnosť:

Vaša E-mailová adresa:


Už ste navštívili web-katalóg www.cdfoto.net a zmienili ste sa o ňom na Vašom blogu alebo na Vašej webstránke?
                      
Ak áno, uveďte link tu:                      
 
Akceptujem pravidlá
Nevhodné vymazať!

Článok:


Ak máte akékoľvek problémy s odoslaním formuláru, môžete zaslať článok aj na e-mailovú adreesu blog.cdfotonet@gmail.com
Články
Top 10 atrakcií v Severnej Amerike  Článok Code-číslo: Atrakcie_SAm-Sk-02 14.6.2015

V tomto krátkom článku chcem predstaviť niektoré atraktívne turistické destinácie prostredníctvom fotografií z Wikipedia - TOP 10 prírodných divov v Severnej Amerike. Tieto populárne miesta, ktoré stojí za to si pozrieť, patria k najnavštevovanejším turistickým atrakciám v Severnej Amerike. (PN).

1./ Redwood Forest, Kalifornia, USA. Väčšina ľudí pozná Redwood Forest v Kalifornii ako domov najvyšších stromov na Zemi. Hyperionje najvyšší strom na svete.

2./ Monument Valley sa nachádza na hraniciach Arizony a Utahu (súradnice: 36°59′N 110°6′W). Charakterizujú ho skupiny obrích pieskovcových kopcov.

3./ The Red Rock Canyon National Conservation Area v Nevade sa nachádza asi 15 míľ (24 km) západne od Las Vegas a  navštívi ho viac ako 1 milión návštevníkov ročne

4,/ Acadia National Park je národný park v americkom štáte Maine. Park je domovom asi 40 rôznych druhov voľne žijúcich živočíchov ako sú čierne medvede, bobry, kojoty atď.

5./ Death Valley National Park je národný park v amerických štátoch Nevada a Kalifornia. Údolie smrti je najteplejšie a najsuchšie miesto v Severnej Amerike.

6./ Everglades - najväčšia subtropická divočina v Spojených štátoch. Prírodná rezervácia mokradí medzinárodného významu a svetové dedičstva UNESCO.

7./ Yosemite Valley je ľadovcové údolie v Yosemitskom národnom parku. V údolí je desať vodopádov vyšších ako 500 m  vrátane majestátneho vodopádu Yosemite Falls. Video.

8./ Denali National Park je národný park vo vnútrozemí Aljašky, rozprestierajúci sa okolo Denali (Mount McKinley) - najvyššej hory v Severnej Amerike.

9./ Mammoth Cave National Park národný park sa nachádza v centre štátu Kentucky. Je to najdlhší známy jaskynný systém na svete, z ktorého je preskúmaných viac ako 644 km.

10./ Hawaii Volcanoes National Park, Hawaii Volcanoes National Park bol vyhlásený za medzinárodnú biosférickú rezerváciu v r. 1980 a svetové dedičstva UNESCO v r. 1987

 Napíš komentár

 

 

<<Naspäť  1  2  >>Ďalej